• Home
  • /
  • Social Impact
  • /
  • Slovenskí žiaci a študenti budú spoločne so Jeanom-Michelom Jarre meniť svet. Do súťaže sa zapojilo vyše 60 škôl

Slovenskí žiaci a študenti budú spoločne so Jeanom-Michelom Jarre meniť svet. Do súťaže sa zapojilo vyše 60 škôl

Nadácia ESET a občianske združenie BUILD Slovensko, pod záštitou Ministerstva školstva Slovenskej republiky, spustili celoslovenskú súťaž „PBL Výzva: Spoločne meníme svet“. Jej ambasádorom sa stala legenda elektronickej hudby, Jean-Michel Jarre.

Pilotný ročník výzvy prinášajú Nadácia ESET a občianske združenie BUILD Slovensko spolu s partnermi súťaže – spoločnosťou ESET, spoločnosťou PIXEL Federation a medzinárodným festivalom vedy a umenia STARMUS. V školskom roku 2023/2024 sa do výzvy prihlásilo vyše 60 základných a stredných škôl (celý zoznam si viete pozrieť tu). Cieľom výzvy je podporiť vzdelávanie na Slovensku kvalitným projektovým vyučovaním v súlade so svetovými štandardmi, a tým rozvíjať u žiakov, žiačok, študentov a študentiek základné spôsobilosti pre vedeckú prácu a posilňovať schopností riešiť problémy reálneho sveta.

 „Som veľmi hrdý na to, že môžem byť ambasádorom tejto iniciatívy a teším sa na jedinečné študentské projekty. Je inšpirujúce vidieť učiteľov a žiakov, ako spoločne hľadajú riešenia pre budúcnosť našej planéty. A odkazujem im, aby mysleli inovatívne, zapájali komunity, využívali kreativitu, vedecké myslenie a aby ich práca na projekte bavila,“ hovorí Jean-Michel Jarre, ambasádor súťaže.

Jean-Michel Jarre sa prihovára slovenským učiteľom a študentom.

Učitelia so svojimi školskými tímami si v priebehu školského roka pripravia projekty na tému: Ako maximalizovať pozitívny alebo minimalizovať negatívny dopad našej školy na naše lokálne životné prostredie? S prípravami im pomôže séria zaujímavých vedeckých, umeleckých a biznisových workshopov.

Verejné finálové prezentácie a vyhodnotenie súťaže prebehnú na festivale Starmus, ktorý sa bude konať v Bratislave od 12. po 17. mája 2024. Víťazné tímy majú možnosť vyhrať 3 000 eur pre svoju školu a osobne sa stretnúť na festivale s hviezdami svetovej vedy.

Viac informácii o výzve na www.eset.com/sk/starmus/pblvyzva/.  

Viac informácii o festivale Starmus na www.starmusfestival.sk